Modna Lizet

Styl i elegancja

Elegancki płaszcz  i stylowa sukienka
                        Styl

        Styl i elegancja to kolejny temat na moim blogu. Zaczniemy po kolei czyli od stylu. Wydaje mi się, że jest to coś indywidualnego. Coś co nas wyróżnia. Każda kobieta ma swój własny styl. Prawdopodobnie podświadomie wybiera swoją modę. Taką w której czuje się najlepiej. To co pasuje do charakteru, temperamentu i własnego niepowtarzalnego poczucia piękna. Osobiście uważa że, każdy powtarzam każdy styl wypracowany przez kobietę jest dobry. Co prawda jest takie powiedzenie – o ubrała się w fatalnym stylu. Moim zdanie jest to złe określenie. Dlatego jest nieprawdziwe i krzywdzące. Ponieważ trzeba powiedzieć ubrała się w stylu który mnie osobiście się nie podoba. I tyle. Chyba wyraziłam się jasno.

Styl i elegancja
                    Elegancja

      W kwestii elegancji moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Tu już taka elastyczna i miła nie będę. Nie ma dowolności i luzu jak i co się komu podoba. Jeżeli kobieta ubrała się elegancko widać to od razu. Nie ma to tamto. Kolory dobrane, dodatki nie przypadkowe. Całość krojem i kolorystycznie pasuje do naszej sylwetki i urody. Oczywiście komuś styl mojej elegancji może się nie podobać. Ale jak to się mówi tym gorzej dla niego. Innymi słowy styl jest subiektywny a elegancja obiektywna.

Elegancka sukienka vintage
         Sukienka w stylu retro

       Lata 20-te, lata 30-te chciało by się powiedzieć. Jak widzę taką sukienkę to od razu przypomina mi się niezapomniany film o wyczynach Nikodema Dyzmy. Nikoś otoczony wianuszkiem kobiet właśnie w takich sukienkach. Lekka, zwiewna, romantyczna i kusząca. A zarazem wytworna i oczywiście elegancka. Do tańca i do różańca. Cóż, nie dziwię się że, filmowy bohater nie mógł się oprzeć paniom ubranym w takie sukienki. A dla zainteresowanych link zakupowy.

Sukienka z frędzlami w stylu Boho
                 Bawełniany płaszczyk 

        Gdy patrzę na ten płaszczyk z Reserved to na usta przychodzą mi dwa słowa. Wytworny przepych. Do tego bardzo miły w dotyku i jak to się mówi – robi wrażenie. Biały z dużymi motywami kwiatowymi – modny na zawsze.                                          I tak moi drodzy zbliżamy się do końca tego wpisu. Na koniec jeszcze parę linków do moich wcześniejszych wpisów o podobnej tematyce.                                   Stylizacja motyw Dolce Gabbana

Haftowane kimono z frędzlami         

Pozdrawiam Modna Lizet.

Styl i elegancja

Sukienka – Reserved    Płaszcz – Reserved      Pantofle – CCC       Torebka – Johu

Elegancji styl boho
Jasny elegancki płaszcz
Stylowy płaszcz i elegancka sukienka
Sukienka z frędzlami w stylu retro
Zielona sukienka - pokochaj zieleń
Krótka sukienka vintage
Styl i elegancja
Zielona sukienka i jasny płaszcz
Modny styl boho

Styl i elegancja – ponadto jeszcze kilka linków w tym temacie.

Natalia Siwiec zaskoczyła                               Doda w sukience Zary

Elegancka moda

4 komentarze

    1. PIĘKNIE DZIĘKUJE STANISŁAW ZA MIŁĄ RECENZJĘ .CIESZĘ SIĘ ,ŻE ZAGLĄDASZ NA MÓJ BLOG MODOWY.
      POZDRAWIAM SERDECZNIE
      MODNA LIZET

Leave a Reply