Modna Lizet

Kwiatowe nowoczesne trendy

Kwiatowe nowoczesne trendy
             Kwiatowe nowoczesne trendy

           Witam wszystkich. Jakoś w tym roku obrodziło w sukienki w kwiaty. Projektanci w  pracowniach cały czas kombinują co by tu jeszcze wymyślić.
Były kwiatki egzotyczne, polne, duże, małe, łączki oraz takie które wymarły razem z dinozaurami. Jednak wyobraźnia projektantów nie zna granic. Jest takie powiedzenie , że cała moda kręci się w koło. Raz modne wąskie spodnie, zaraz szerokie. Podobnie sukienki, w tym roku długie a za parę lat tylko do kolan. Kombinują aby nową modą zachęcić do wydania trochę grosza. Ale to jeśli chodzi o tzw. nurty główne. Są detale i to one robią różnicę, ale to już w następnym akapicie.

Sukienka-nowe wzornictwo

              Design by Maurits Escher

             Maurits Escher to holenderski matematyk, malarz i grafik. Zasłyną z tworzenia form przestrzennych ukazywanych w sposób sprzeczny z doświadczeniem wzrokowym.
Co on ma wspólnego z modą ? Plotę od rzeczy ponieważ zaszkodziło mi krystaliczno -spalinowe warszawskie powietrze ?
Otóż nie kochani. Właśnie niedawno zakończył się konkurs na stworzenie kolekcji modowej inspirowanej twórczością tego jegomościa.(link dla ciekawych) Tytuł tej kolekcji mody – FENOMEN LOGICZNEGO DESIGNU. Patronat nad konkursem objęły ASP w Łodzi i Ambasada Królewska Niderlandów. Uff. Moda wchodzi na coraz wyższy poziom.

Poniżej próbka graficznej formy słynnego holendra.

Nowoczesne wzornictwo
Modna sukienka w kwiatowe wzory

Czy sukienka w kwiatki może być fenomenem logicznego myślenia ?

             Żartuję. Oczywiście moja dzisiejsza sukienka prawdopodobnie w powyższym konkursie nie miała by szans. Ale jak by jej się dobrze przyjrzeć. Wydaje mi się, że jest w niej próba przemycenia pewnego trendu nawiązującego do tego stylu. Poszczególne wzory przełamane kolorystycznie i graficznie tworzą nie zapomnianą ucztę dla oczu. Ponadto absolutnie genialne falbaneczki przy rękawkach. Wielkie brawa dla projektantów firmy Zara.
I to by było na tyle. Poniżej jak zawsze polecam kilka moich wcześniejszych stylizacji które nie są sprzeczne z naszym logicznym doświadczeniem wzrokowym i w dodatku są ładne.                                                                    Wielobarwna sukienka                          Marynarski styl

Pozdrawiam Modna Lizet. 🙂

Modna Lizet kwiatowe trendy w modzie
Modowe wzornictwo
Modne wzory na sukience
Trendy w modzie
Nowoczesne trendy wzornictwa
Wzornictwo w modzie
Kwiatowe nowoczesne trendy

Kwiatowe nowoczesne trendy – polecam kilka linków.                                                    Trendy na wiosnę                  Inspiracje modowe

Eleganckie kwiatowe wzory na sukience

2 komentarze

    1. Zawsze uroczy i miły, dziękuje za tyle pięknych słów dla mnie od Ciebie.
      Pozdrawiam serdecznie
      Modna Lizet

Leave a Reply