modna lizet

Koronkowy kołnierz biały

Koronkowy kołnierz biały
                    Detale robią różnicę

          Koronkowy kołnierz biały to temat dzisiejszego wpisu. Na początek kilka słów o dodatkach. Chociaż coraz częściej pojawia się słowo aplikacja mające szersze znaczenie w stylizacji całej garderoby. A dzisiaj tą aplikacją będzie koronkowy kołnierz zdobiący tradycyjną białą koszulę. No właśnie białych koszul, które kobiety zakładają codziennie do pracy jest bez liku. I w zasadzie nikt na takie białe wdzianko nie zwraca uwagi. Ale już ta sama koszula z koronkowym kołnierzem przykuwa oko. Tym bardziej jeżeli jest to koronka gipiurowa , dawniej zwana wenecką. Gipiura wyróżnia się reliefowym ornamentem kwiatowym. Cecha charakterystyczna to duże nieregularne oczka i wypukły wzór haftowany bezpośrednio na tkaninie. Bardzo piękny rodzaj koronki a co za tym idzie trudny do wytworzenia. Kiedyś mozolnie dziergany szydełkiem. Ale to już historia. Zresztą pisałam o tym szerzej w moim wcześniejszym wpisie pod tytułem koronki na ludowo.

Koronki w modzie
                Klasyczny zestaw jak wykwintne danie

      Prezentowana dzisiaj stylizacja czyli biała koszula i granatowa spódnica to ponadczasowe połączenie dla każdej kobiety. Taka moda zaczyna się już w szkole gdy biegniemy po pierwsze świadectwo. Biel i granat towarzyszy nam na egzaminie maturalnym, dyplomowym i później w pracy. Dlatego starałam się pokazać jak taki zestaw można urozmaicić. Dodać coś ekstra, jakiś dodatek, który wizualnie podniesie naszą stylizacje na wyższy poziom. Dzisiaj była to koronka gipiura, ale kobieca wyobraźnia nie zna granic więc możliwości jest wiele. Podsumowując, zachęcam wszystkich do eksperymentów i zabawy z modą.                                                                                Pozdrawiam Modna Lizet.

ż

Koszula                                 Marynarka – H&M           Spódnica C&A          Torebka i pasek – Reserved            Pantofle – Deichmann

Pokochaj koronki
Biała bluzka i granatowa spódnica
Biały koronkowy kołnierz
Ludowe elementy w modzie
Koronkowy kołnierz biały
Modne koronki
Biel i granat klasyka mody

Koronkowy kołnierz biały -poniżej kilka linków w tym temacie.

Biel i granat                                      Brigitte Macron

Koronkowy kołnierz biały

2 komentarze

Leave a Reply