Koronki na ludowo

Niebieska plisowana spódnica

Koronki na ludowo to temat dzisiejszego wpisu. Z czym mi się kojarzy słowo koronka ? Z sympatycznymi Paniami siedzącymi w  pięknym drewnianym domu i wyczarowujące  szydełkiem koronki. Tworzą piękne ozdoby do fartuszków, kołnierzyków, mankietów czy obrusów. Żmudna a przede wszystkim bardzo pracochłonna robota. Lecz czas upłynie szybko jeśli przy okazji wymieni się wszystkie plotki z całej okolicy. Ploteczki najczęściej odbywały się w gwarze kurpiowskiej gdzie koronkarstwo szydełkowe było najbardziej rozwinięte. Ale niestety to już historia. Tak kochani było począwszy od królowej Bony i być może do końca XX wieku. Dzisiaj koronki produkuje się maszynowo. A sympatyczne Panie koronkarki ? Dalej mogą poplotkować ale chyba  już bardziej na fejsikowym czacie lub messengerze niż przy pracy wywijając szydełkiem.                          I tak moi drodzy od kurpiowskiej chaty przenosimy się w XXI wiek i mojej ludowej stylizacji.

Koronki na ludowo

Do ślicznej haftowanej białej bluzki z koronką dopasowałam plisowaną tiulową spódnicę z naszytymi a jakże koronkami. Plisowana spódnica w połączeniu z białą bluzką to przecież standard biurowego dresscodu ktoś powie. No właśnie trochę haftu, tiulu, koronki a ponadto fikuśne czerwone trzewiki i mamy kreacje na ludowo. 

Podsumowując te moje wywody uważam , że każdy powinien mieć w szafie taka bluzkę i choć jedną plisowana spódnicę. Ten rodzaj spódnic chyba w ogóle przeżywa mały renesans w naszej modzie. Szczerze polecam , szczególnie  te w klasycznych i uniwersalnych kolorach czerni, grafitu i bieli.

Biała koronkowa bluzka

              W galeriach handlowych plisowanych spódnic do wyboru do koloru. Na przykład Zara postawiła na pastele i kolory czekolady – mlecznej, ciemnej lub białej. Reserved proponuje przede wszystkim  akwarelowe plamy lub wzory paskowe. A Ja  już kończąc część opisową proponuję ponadto obejrzeć kilka moich wcześniejszych wpisów nawiązujących kreacjami do dzisiejszej stylizacji modowej. Beżowa plisowana spódnica – w kolorze cappuccino oraz Haftowana sukienka. 

Serdecznie pozdrawiam Modna Lizet.

Plisowana spódnica i bluzka z koronkami

Bluzka -Reserved       Spódnica – Reserved    Trzewiki – Lasocki      Torebka – Stradivarius

Biała bluzka z koronka
Koronki na ludowo
Modne koronki
Biała bluzka z koronka i niebieska spódnica
Biała koronkowa bluzka
Plisy i koronki
Koronki na ludowo – tradycyjnie zamieszczam kilka linków o podobnej tematyce.

Koronkowe sukienki              Gwiazdy kochają te spódnicę           Gwiazdy noszą plisowane

Koronki na ludowo

4 komentarze

    1. Stanisław bardzo dziękuje za miłe komplementy.Sprawia mi to wielką radość.
      Pozdrowienia od Modnej Lizet.

Leave a Reply