Modna Lizet

Granatowy i złoty kolor

Stylowa sukienka
     Złoty to kolor luksusu

  Granatowy i złoty kolor to temat dzisiejszego wpisu na moim blogu. Granatowy został wybrany kolorem roku 2020. Ogłosił to Instytut Panteone. Organizacja poważna i szanowana. Ja jednak zawsze zastanawiam się , czym kierują się jurorzy takich konkursów wybierając taką czy inną barwę. W sumie wszystkie kolory są piękne. Sztuką jest dopasować je do sylwetki, okazji i oczywiście połączyć z resztą garderoby. A ta sztuka nazywa się modą. Trochę odeszłam od granatowego. Cóż kojarzy się ze spokojem  i relaksem. A przede wszystkim stanowi idealne tło dla innych barw. Plus duża uniwersalność na każdą okazję. A złoty ? To kolor królewski. Synonim luksusu, dobrobytu i udanego życia. Ponadto kolor łączony jest z mądrością, rozwojem duchowym i oświeconym umysłem. Cóż, rozumiem, że tędzy panowie z szerokim karkiem i 2 kg złotym łańcuchem na szyi są wyjątkiem potwierdzający tę regułę. Ja takiego łańcucha nie mam ale mam inne łańcuszki o czym napiszę w następnym akapicie.

Granatowy i złoty kolor
                Piękna sukienka Zary

   A teraz kilka słów o głównej bohaterce dzisiejszego wpisu, czyli granatowej sukience w złote łańcuchy. Długie rękawy, przed kolana, rozkloszowana na dole. Model bardzo popularny. Krój i długość odpowiednia dla każdej sylwetki. Dlatego warto zacisnąć pasek co podkreśli kobiece kształty. Sukienka wykonana z mieniącej się złotą nitką dzianiny. Co delikatnie widać na niektórych zdjęciach. Jednak w realu prezentuje się ten połysk o wiele lepiej. Same symbole łańcuchów są efektowne i pojawiają się na ubraniach firmy Zara. W tym miejscu muszę dodać link do mojego wpisu „Satynowy połysk” gdzie  występuje koszula Zary z takimi nadrukami. A dodatki ? Oczywiście mogły być tylko w jednym kolorze – złotym. Podsumowując otrzymaliśmy piękna i elegancką stylizację. Co prawda w okresie pandemii ciężko gdzieś nią zabłysnąć. Ale jak to mówią ci się odwlecze to nie uciecze.                                            Życzę zdrowia i Do siego roku 2021 bez wirusa. 

Pozdrawiam Modna Lizet.

 

Granatowy i złoty kolor
Imprezowa sukienka
Błyszcząca sukienka
Modne kolory
Granatowa sukienka
Granatowy i złoty kolor
Sukienka na każdą sylwetkę
Granatowy i złoty kolor
Modna sukienka
Sukienka w złote łańcuchy
Granatowy i złoty kolor

    Granatowy i złoty kolor – poniżej proponuję kilka linków.

Natalia Klimas                                 Małgorzata Rozenek               Horodyńska i Szablewska

Modne złote łańcuchy

2 komentarze

  1. Moim zdaniem kluczem do dobrej minimalistycznej szafy są pasujące do siebie ubrania. Wyżej wspomniana analiza kolorystyczna może w tym pomóc. Potrzebujesz znaleźć kolory, w których zarówno dobrze się czujesz, jak i świetnie wyglądasz. Przykładowo – decydujesz się na kolor granatowy, szary i biały. W tych kolorach dobierasz ubrania, które są wielofunkcyjne (spodnie, bluzy, swetry itd.). Nie oznacza to, że nie możesz mieć nic innego w szafie, ale to taka baza. Gdy wszystko do siebie pasuje wizualnie nie ma problemu, by nosić tę samą bluzę zarówno na co dzień jak i do uprawiania sportu. Drugi hak, który mogę polecić to kupowanie ubrań sportowych tak, aby były jak najbardziej uniwersalne – na przykład: koszulka, która nadaje się zarówno na trekking, jak i na siłownię, ale jest na tyle stonowana, że możesz ją ubrać także na co dzień. Nie liczyłam z ilu ubrań składa się moja szafa dokładnie, ale nie jest ich jakoś dużo. Wydaje mi się, że mieszczę się w 100 sztukach (bez bielizny i butów). Mam zarówno ciuchy sportowe (w góry i do sportów stacjonarnych) jak i eleganckie na co dzień. Jeśli byłabyś ciekawa jak to dokładniej wygląda, to pisz śmiało.

Leave a Reply